Labākās filmas 2016. gadā

Skaties skatītāko un labāk novērtēto 2016. gada filmu topu. Šis gads iezīmējās ar vairākām izcilām asa sižeta filmām, smieklīgām un daudz labām multfilmām, kuras ir joprojām ir skatāmas dažādos online filmu portālos latviešu, krievu vai oriģinālvalodās.

2016. gads filmu nozarē bija veiksmīgs, kas ļāva sasniegt kopējo filmu pasaules ieņēmumus 36 miljardu EUR apmērā pēc Motion Picture asociācijas aplēsēm. Lai arī šis rādītājs nav izcils, jo ir nedaudz augstāks par 2015. gada rezultātu. Galvenā vilšanās 2016. gadā bija Ķīnas ieņēmumu pieauguma kritums, kas neļāva sasniegt sākotnēji prognozējamo. Gada galvenie izaicinājumi bija aizvien vairāk pieaugušais online filmu skatītāju skaits un skatītāju vidējais vecuma samazinājums, ko gan var izskaidrot vairākām izcilām animācijas filmām, kuras ir parādījušās uz kino ekrāniem. Šobrīd gan statistika uzrāda, ka internetā pieejamās filmas tieši neietekmē kinoteātru apmeklētības paradumus, bet uzrāda labus rezultātus filmu pārdošanā tiešsaistes online vidē. Svarīgs novērojums ir 3D filmu popularitātes samazinājums. 2016. gadā 3D filmu apmeklētība salīdzinājumā ar 2D filmām ir samazinājusies.

2016. gada populārāko un skatītāko filmu tops

Labākās filmas 2016 gadā

Filmu tops ir veidots paļaujoties uz pasaules populārāko filmu lapu reitingiem, to popularitāti un kases ieņēmumiem. Tā kā bieži vien šie rādītāji nav salīdzināmi un krasi atšķiras, tad esam tos apkopojuši un pēc mūsu OnlineFilmas.lv viedokļa izveidojuši šo 2016. gada 30 labāko filmu topu.

Tīrīšana Vēlēšanu gads filma
30

Tīrīšana: Vēlēšanu gads (2016)

The Purge: Election Year

6.0 Asa sižeta filmas Šausmu filmas

Senatore un kandidāte uz prezidenta amatu vēlas atcel ikgadējo 12 stundu bezatbildības laiku, kad neviens netiek sodīts par vissmagākajiem noziegumiem. Taču tas nav visiem pa prātam un viņa attopas uz ielas saucamās “tīrīšanas” laika, un viņas vienīgā cerība ir paļauties uz savu drošības dienestu.

Melānijas hronika filma
29

Melānijas hronika (2016)

7.9 Biogrāfiskas filmas Drāmas Vēsturiskas filmas

Vēsturiska filma par sūro dzīvi Latvijā brīdī, kad padomju vara nāca pie varas. Dzīves sapņi, labākie gadi tikai aizvadīti pavisam savādāk, kā tika iedomāts. Tomēr dzīve rūda un esam izdzīvojuši, lai pastāstītu par to, ka tas ir bijis patiesībā, arī nākamām paaudzēm.

Grāmatvedis filma
28

Grāmatvedis (2016)

The Accountant

7.4 Asa sižeta filmas Trilleris

Šķietami parasts grāmatvedis mazpilsētas pilsētā dzīvo mierīgu dzīvi un palīdz zemniekiem kārtot finansu lietas. Tomēr, tas ir tikai aiz kuras slēpjas labi trenēts slepkava, kurš palīdz sliktiem cilvēkiem atrisināt savas problēmas. Veicot kārtējo auditu viņš atklāj nesakritības, kas nav raksturīgas un lai atrisinātu šo mīklu liek lietā ieročus.

Ekipāža filma
27

Ekipāža (2016)

Экипаж

7.0 Asa sižeta filmas Piedzīvojumu filmas

Zemestrīces sagrautajā liesmojošajā lidostā pasažierus spēj glābt tikai bezbailīga lidmašīnas ekipāža, ko filmā veido lieliska aktieru grupa – Daņila Kozlovskis, Vladimirs Maškovs un brīnišķīgā Agne Grudīte. Ugunij plosoties, spriedze un emocijas ir tik stipras, ka burtiski pamats zūd zem kājām.

Sliktās mammas filma
26

Sliktās mammas (2016)

Bad Moms

Filma par sievieti, kurai ir lieliska laulība, bērni un karjera, bet realitātē tai pietrūkst kaut kā traka, lai tiktu galā ar šķietamu rutīnu, kas viņu nomāc. Sieviete nolemj dotie trakā ceļojumā kopā draudzenēm – mammām – lai pastrādātu kaut ko traku un iegūtu piedzīvojumiem pilnas dienas.

Pasažieri filma
25

Pasažieri (2016)

Passengers

7.0 Zinātniskā fantastika Drāmas Romantiskās filmas

Grezns un liels kosmiskais kuģis ar 5000 pasažieriem eksperimentālā kārtā dodas jaunu planētu, kura būs jaunā mājvieta. Tā kā lidojuma laiks ir tuvu 100. gadiem, tad visa kuģa cilvēki atrodas mākslīgā miegā. Sistēmas kļūdas dēļ tiek pamodināt 2 pasažieri, krupis saprot, ka līdz gala mērķim nenokļūs un atlikušo dzīvi būs jāpavada kopā. Pakāpeniski starp viņiem parādās jūtas, bet tās ir trauslas, jo sieviete uzzina kaut ko, kas nebūtu jāzina.

Brīnumainā izglābšanās Hudzonā filma
24

Brīnumainā izglābšanās Hudzonā (2016)

Sully

7.5 Drāmas Biogrāfiskas filmas

2009. gadā pilots Česlijs ir nosēdinājis lidmašīnu ar 155 pasažieriem Hudzonas upē, kurai bija apstājušies abi dzinēji. Brīnumainā kārtā neviens no pasažieriem nebija gājis bojā un mediji uzskatīja šo pilotu par īstu varoni. Tomēr valdība uzsāka izmeklēšanu, kuras laikā var pilota reputācija un turpmākā karjera ir zem lielas jautājuma zīmes.

Kāpēc viņš filma
23

Kāpēc viņš? (2016)

Why Him?

6.3 Komēdijas

Flemingu ģimenes mieta satiek savu mūža mīlestību, ekscentrisku bagātnieku Lērdu. Ģimene dodas iepazīties ar meitas izvēli un satiekot Lērdu, viņš neattaisno ģimenes galvas cerības. Uzvedība, leksika šķiet ir nepieņemama, tomēr meitas draugs mēģina vērst situāciju par labu un pierīt, ka viņš ir īstais un cienīgs viņas meitas.

X-cilvēki Apokalipse filma
22

X-cilvēki: Apokalipse (2016)

X-Men: Apocalypse

7.1 Asa sižeta filmas Zinātniskā fantastika Piedzīvojumu filmas

Apokalipse ir varenākais no mutantiem, kurš nav notverams un iznīcināms. Pēc tūkstošu gadu prombūtnes, viņa plānos ir iekārtot pasauli pēc sava plāna gan mutantiem, gan cilvēkiem. Viņš nolēmis izveidot komandu no pasaule spēcīgākajiem mutantiem, kuriem pretī stāsies X-cilvēki, kuri Apokalipse vēlas nepieļaut šādas izmaiņas pasaulē.

Troļļi filma
21

Troļļi (2016)

Trolls

6.5 Multfilmas Piedzīvojumu filmas Komēdijas

Multfilma par aizraujošu ceļojumu, kurš aizvedīs troļļu meiteni Popiju tālu prom no ierastās viņai pasaules un liks viņai apvienot savus spēkus ar pašu drūmāko no troļļiem vārdā Zars. Viņai ir jāizglābj savus draugus no Karaļa Skrimšļa vecākā un viņam padoto bergenu ķetnām. Popijas neticamie piedzīvojumi būs sagatavojuši viņai īstus pārbaudījumus.

Zvaigžņu ceļš Bezgalība filma
20

Zvaigžņu ceļš: Bezgalība (2016)

Star Trek Beyond

7.1 Asa sižeta filmas Zinātniskā fantastika Piedzīvojumu filmas

Zvaigžņu kuģis "Enterprise" devies 5 gadu garā misijā un pusceļa tiek notrieks ar vēl neredzētiem citplanētiešiem. Kosmiskais kuģis avarē uz vēl neatklātas planētas, kurā viņu sagaida daudzi ienaidnieki. Kaptēnim Džeimsam ir plāns pamest šo planētu, un tā realizācija viņam palīdz nezināmās planētas iemītniece, kura arī ļoti vēlas pamest šo nezināmo vietu.

Džeisons Borns filma
19

Džeisons Borns (2016)

Jason Bourne

6.7 Asa sižeta filmas Trilleris

Pirms vairākiem gadiem Džeisons Borns bija pietiecies īpašo uzdevumu vienības kaujinieku apmācībām, kurā ieguva izcilas izdzīvošanas spējas dažādos apstākļos. Tagad viņš, tās veiksmīgi pielieto, lai slēptos no valdības īpašo uzdevumu vienības, kura to vēlas notvert. Valdības datori tiek uzlauzti un apritē ir nonākuši slepeni dati, kurus par katru cenu visi vēlas iegūt, tai skaitā Borns.

Svingeri filma
18

Svingeri (2016)

7.3 Komēdijas

Lieliska latviešu komēdija par cilvēkiem, kuri vēlas pamēģināt kādu kaut ko jaunu dzīve, lai padarītu ikdienu interesantāku un raibāku. Divi pāri nolemj satikties, lai pavadītu vakaru kopā un izbaudīti nebijušas emocijas, flirtu, asumu uz riska robežas. Tomēr situācija izvēršas ne pēc sākotnējā plāna.

Kapteinis Amerika Pilsoņu karš filma
17

Kapteinis Amerika: Pilsoņu karš (2016)

Captain America: Civil War

7.9 Asa sižeta filmas Zinātniskā fantastika Piedzīvojumu filmas

Valdība nolemj reģistrēt visu supervaroņus, lai tos kontrolētu, jo nesenā pagātne Atriebēji tika iejaukti incidentā, kuram bija paliekošas sekas visā pasaulē. Atriebēju komanda ir sadalījusies divās frontēs, kuri piekrīt plānotājām izmaiņām, un tie kuri nepiekrīt. Kamēr notiek iekšējā šķelšanās, situāciju izmantot, kāds nezināms ļaundaris.

Meklējot Doriju filma
16

Meklējot Doriju (2016)

Finding Dory

7.4 Animācijas filmas Komēdijas Piedzīvojumu filmas

Durija, kura neatceras savu bērnību dēļ atmiņas traucējumiem nolēma doties piedzīvojumiem pilna ceļojumā, lai sameklētu savus vecākus un ģimeni. Ceļojuma laikā bija daudz dažādi atgadījumi, kas arī ļāva atrast jaunus uzticīgus draugus.

Kung Fu Panda 3 filma
15

Kung Fu Panda 3 (2016)

7.2 Multfilmas Piedzīvojumu filmas Komēdijas

Animācijas filma par Pandu Po, kura atrada savu tēvu un dodas uz pandu paradīzes zemi, kurai draud briesmas. Po ļoti īsā laikā ir jāapmāca savi draugi, lai stātos pretim strauji nākošajiem ļaundariem. Kung fu pandu komanda ir sagatavota un var doties cīņā.

Betmens pret Supermenu: taisnīguma rītausma filma
14

Betmens pret Supermenu: taisnīguma rītausma (2016)

Batman v Superman: Dawn of Justice

6.7 Asa sižeta filmas Zinātniskā fantastika Piedzīvojumu filmas

Pilsētā ir negaidīts pavērsiens un supervaroņi, kuri kādreiz cīnījās pret ļauno, sāk savstarpēji cīnīties. Supermens ir kļuvis nekontrolējams un Betmens ir nolēmis labot šo situāciju. Kamēr šie divi cīnās viens pret otru, sabiedrība nevar izlemt, kurš no varoņiem ir nepieciešams pilsētai. Negaidīti pie apvāršņa parādās daudz lielāks apdraudējums, kura apstādināšanai nāksies apkopot visu supervaroņu spēkus.

Krāpšanas ilūzija 2 filma
13

Krāpšanas ilūzija 2 (2016)

Now You See Me 2

7.3 Asa sižeta filmas Piedzīvojumu filmas Komēdijas

Pirms gada četri iluzionisti veiksmi apmuļķoja FIB ar saviem maģiskajiem trikiem, bet šoreiz viņiem nāksies stāties pretim tehnoloģiju pavēlniekam, kurš nolēmis atmaskot iluzionistu noslēpumus. Vienīgais veids, kā vērsts situāciju par labu ir vērsts atmasko tehnoloģiju brīnumbērna īstos nodomus Londonas skatītāju priekšā, izmantojot trikus, kurus vēl neviens nav redzējis.

Bridžitas Džounsas mazulis filma
12

Bridžitas Džounsas mazulis (2016)

Bridget Jones's Baby

6.7 Komēdijas Romantiskās filmas

Filma par Bridžitu Džounsu, kura atkal ir iekūlusies piedzīvojumos. Pēc trakas ballītes viņa uzzina ka ir stāvoklī, bet trakākais ir tas, ka viņai nav ne jausmas kurš ir viņas topošā bērna tēvs. Pirms šī dzīves straujā pavērsiena Bridžīta bija nolēmusi koncentrēties un savas karjeras veidošanu un šāds pavērsiens, noteikti, nebija viņas plānos.

Rogue One Zvaigžņu karu stāsts filma
11

Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts (2016)

Rogue One

6.7 Asa sižeta filmas Zinātniskā fantastika Piedzīvojumu filmas

Pretošanās kustība uzzina, ka Impērijas plānos ir uzbūvēt iznīcinošāko ieroci visā galaktikā. Lai to nepieļautu, tiek izveidota īpašas specvienība, kuras galvenais uzdevums ir iegūt nāvējošā ieroča būvniecības plānus. Šis uzdevums kļūst īpašu smags, brīdī kad Imperatoram palīgā dodas Dārts Veiders.

Dusmīgie putni. Filma
10

Dusmīgie putni. Filma (2016)

The Angry Birds Movie

6.3 Animācijas filmas Piedzīvojumu filmas

Filma par trīs nemierīgiem putniem, kuri dzīvoja kādā paradīzes salā kopā ar citiem putniem, kuri nemācēja lidot. Negaidīti uz salas parādījās zaļās cūkas, kuras vēlējās izjaut salā esošo idilli. Šajā brīdi nemierīgo putnu trijotne stājās pretim cūkām, lai pasargātu esošo iekārtu.

Fantastiskās būtnes un kur tās meklēt filma
9

Fantastiskās būtnes - un kur tās meklēt (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them

7.5 Piedzīvojumu filmas Fantāzijas

Notikumi risinās Amerikā septiņdesmitajos gados, kāds burvju ceļotājs atgriežas pēc pasaule apceļošanas, kura laikā ir kolekcionējis dažādas neparastas būtnes. Ar kāda cilvēka palīdzību visa kolekcija tiek brīvībā un burvju māksliniekam ir nekavējoties jāglābj Ņujorka no visām izbēgušajām radībām.

Ledus laikmets: Lielā sadursme filma
8

Ledus laikmets: Lielā sadursme (2016)

Ice Age: Collision Course

5.7 Animācijas filmas Komēdijas Piedzīvojumu filmas

Populārās animācijas filmas Ledus laikmets turpinājums, kurā Skrets, kurš joprojām mēģina notvert, nenotveramo zīli, izraisa neatgriezeniski kosmiskus negadījumus. Lai vērstu situāciju par labu Sids, Manijs, Djego ir spiesti doties piedzīvojumiem pilnā ceļojumā, lai glābtu ledus laikmeta pasauli, atrodot jaunus eksotiskas zemes.

Dedpūls filma
7

Dedpūls (2016)

Deadpool

8.0 Asa sižeta filmas Zinātniskā fantastika Komēdijas

Dedpūls ir izbijis specvienības kaujinieks, kurs piedaloties slepenā eksperimentā iegūs pārdabiskas spējas – veiklību, izturību un būt neievainojamam, tomēr kā galvenā blakusparādība ir nestabila personība un melna humora izjūta. Viņa mērķis ir atrast un iznīcināt cilvēku, kurš izpostīja viņa dzīvi.

Mīluļu slepenā dzīve filma
6

Mīluļu slepenā dzīve (2016)

The Secret Life of Pets

6.6 Animācijas filmas Piedzīvojumu filmas Komēdijas

Multfilma par mājdzīvnieku ikdienu, kad daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji dodas uz darbu, bet to mājdzīvnieki sāk uzdzīvot, trakot, apciemot viens otru un skatīties televizoru. Negaidīti, terjera Maksa ierastā ikdiena ir mainījusies līdz saimnieka velmi paņemt vēl vienu mājdzīvnieku. Tagad tam būs jādalās ar visu. Piedzīvojumiem pilna multfilma ar mājdzīvnieku ikdienu.

Mančestra pie jūras filma
5

Mančestra pie jūras (2016)

Manchester by the Sea

7.9 Drāmas

Vīrietis pēc negaidītas brāļa nāves ir spiests pamests esošo dzīves vietu Bostonā un atgriezties Mančestrā, lai uzņemtos rūpes par sava brāļadēlu. Tas nav viegls pārbaudījums, jo šī vieta viņa atsit atmiņas dēļ kurām viņš bija spiests aizbraukt.

Pašnāvnieku vienība filma
4

Pašnāvnieku vienība (2016)

Suicide Squad

6.3 Asa sižeta filmas Piedzīvojumu filmas Zinātniskā fantastika

Valdība noalgo pasaules lielākos ļaundarus un apvieno elitārā specvienībā, lai uzņemtos grūtākās, pašnāvnieciskākās misijas. Tā ir vienīgā iespēja apturēt Džokeru ar velmi īstenot pasaules galu, jo pat Betmens nevar to izdarīt. Ja Tev nebūtu, ko zaudēt, arī Tu būtu gatavs uz visu!

Mēnesgaisma filma
3

Mēnesgaisma (2016)

Moonlight

7.6 Drāmas

Notikumi risinās Maiami, kur no vīrietis piedzīvo sūru dzīvi – viņa apkārtnē pār pasauli valda nauda un narkotikas. Viņš piedzīvo nesaskaņas ģimenē un tuvu draugu nodevību, tomēr katrs pats ir savas laimes kalējs. Vai parasts cilvēks spēj manīt savu likteni?

Zootropole filma
2

Zootropole (2016)

Zootopia

8.1 Multfilmas Piedzīvojumu filmas Komēdijas

Zootropolē ir pilsētā, kurā mīt visdažādākie dzīvnieki. Šeit viss notiek tieši tāpat, kā pie cilvēkiem - pilsētas ir gan prestiži rajoni, gan arī tādi, kurus labāk neapmeklēt. Zootropolē parādās jauna policiste - zaķene Džūdija un par tās kolēģi kļūst pļāpīgā un viltīgā lapsa. Viņiem abiem nāksies atrisināt sarežģītu lietu, no kuras būs atkarīgs Zootropoles liktenis.

La La Land Kalifornijas sapņi filma
1

La La Land: Kalifornijas sapņi (2016)

La La Land

8.2 Komēdijas Mūzikls Romantiskās filmas

Romantiskā komēdija un mūzikls par pāri, kas vienmēr sapņojis par slavu un atpazīstamību, un ir smagi strādājis, lai virzītos šo mērķu sasniegšanai. Panākumiem pieaugot, viņu attiecības saspīlējas un lielie sasniegumi viņus var izšķirt.

Skaties 2016. gada labāko filmu topu saīsinātā video versijā:

Skaties arī citus video mūsu YouTube kontā: OnlineFilmas